tk - 0,00 €

OstroVit Pharma Beta-karoten 28 (Beta Carotene) 90tabs (Parim enne: 05.2024)


Beetakaroteen on üks A-vitamiini eelkäijatest. Selle mõju tervisele on väga lai ja tuleneb peamiselt selle kõrgest antioksüdantsest aktiivsusest. Kõrge antioksüdantide potentsiaal tähendab, et beetakaroteen võib kaitsta ateroskleroosi, vähi, vananemise ja nahapõletuste eest.

Saadavus: Laos

Tavahind: 10,90 €

Soodushind 7,60 €

Kogus:

Mis on beetakaroteen?

Beetakaroteen kuulub umbes 500 looduses leiduva karotenoidi rühma, millest 50 on A-vitamiini (retinooli) aktiivsus. Teisisõnu, need on A-vitamiini eelkäijad, mis tähendab, et keha suudab need retinooliks muuta. Beetakaroteen on selle rühma ühendite seas kõige olulisem karotenoid, millel on kõrgeim bioloogiline aktiivsus. Sellel on 1/6 A-vitamiini bioloogilisest aktiivsusest. Pärast allaneelamist ja peensooles imendumist muudetakse osa beetakaroteenist A-vitamiiniks ja ülejäänud osa transporditakse maksa. Beetakaroteen, nagu ka teised karotenoidid, ladestub organismis maksas, neerupealistes ja rasvkoes. Beetakaroteeni normaalne kontsentratsioon tühja kõhuga veres on 0,9-5,58 µmol/L (50-300 mg/dL).

Beetakaroteeni toodavad taimed ja mõned bakterid – pärm- ja hallitusseened. Seda leidub taimede rohelistes osades, lilledes, puuviljades, seemnetes, juurtes ja mugulates. Seda karotenoidi iseloomustab selle kollane värvus, mistõttu arvatakse, et seda leidub peamiselt kollastes ja oranžides köögiviljades ja puuviljades. Isegi beetakaroteeni nimi pärineb porgandi ladinakeelsest nimetusest ("carota"), kuna porgand on allikas, millest beetakaroteen eraldati esmakordselt aastal 1831. Väga suures koguses beetakaroteeni leidub aga ka rohelistes taimedes.

Beetakaroteeni omadused ja toimed:

Enamik beetakaroteeni toimeid organismis on sarnased A-vitamiini toimetega. Seda iseloomustab eelkõige see, et selle kõrge antioksüdantne potentsiaal. Milliseid funktsioone täidab beetakaroteen inimorganismis?

  • See mõjutab positiivselt immuunsüsteemi toimimist,
  • tagab nägemise nõuetekohase toimimise,
  • hoiab ära vanusega seotud kollatähni degeneratsiooni,
  • kaitseb seedetrakti ja hingamisteede limaskesta infektsioonide eest,
  • hoiab ära emfüseemi ja bronhiidi teket,
  • tänu antioksüdantsetele omadustele mängib see olulist rolli ateroskleroosi ennetamisel, vähendades kolesteroolitaset ja kõrvaldades aterosklerootiliste kahjustuste teket,
  • määrab õige epiteeli keratiniseerumise,
  • aeglustab organismi vananemisprotsesse,
  • on nahka kaitsva toimega,
  • on oluline vähivastases kaitses.
Kasutamisjuhend

Võtke 1 portsjon (¼ tabletti) päevas. Toode on mõeldud täiskasvanutele.

Koostis

Nutrition Facts:

Servings per container: 360

Serving size: ¼ tablet

bodyvision.ee

Ingredients: Bulking agent: microcrystalline cellulose; carrot root beta-carotene, starch, DL-alpha tocopheryl acetate (vitamin E), L-selenomethionine (selenium), anti-caking agents: magnesium salts of fatty acids, silicon dioxide; copper bisglycinate (copper).

Product may contain milk (including lactose), soybeans, peanuts, other nuts, sesame seeds, cereals containing gluten, eggs, crustaceans, fish.

Kuidas Te hindate seda toodet?

  1 2 3 4 5
Hind
Maitse/Välimus
Kvaliteet

Write your own review